ČEZ představil investiční plán pro Ústecký kraj

Ústecký kraj - Do transformace a rozvoje energetiky v kraji dá do roku 2030 největší zdejší investor 100 mld. Kč. Postaví nové zdroje tepla i elektřiny a bude se podílet na rozvoji školství i na zachování pracovních míst. Další investice budou následovat do roku 2040.

* Skupina ČEZ je nejvýznamnějším investorem v Ústeckém kraji a vytváří 7 procent jeho HDP. Teď chce ČEZ své investice v regionu ještě navýšit.
* Do roku 2030 chce ČEZ investovat v kraji 100 mld. Kč, což je zhruba ekvivalent dvoj až trojnásobku ročního krajského rozpočtu.
* Investice půjdou zejména do stavby nových tepláren a zajištění dlouhodobých dodávek tepla pro stávající zákazníky v Ústí, Chomutově, Teplicích, Klášterci nad Ohří, Jirkově, Bílině a dalších městech, budování plynových elektráren a obnovitelných zdrojů, další pak do rozvojových projektů jako zpracování lithia.
* Nové nízkoemisní a bezemisní energetické zdroje na další desítky let nahradí dosluhující uhlí v elektřině i v teple a přispějí k ekologizaci kraje.
* Investice zajistí místa pro pracovníky uhelného průmyslu, ČEZ také zintenzivní spolupráci se školami a ve vědě a výzkumu.
* Další investice plánuje ČEZ do kraje přinést do roku 2040, v rámci rozvoje dalších zdrojů elektřiny a tepla, např. malého modulárního reaktoru v Tušimicích.
* Jednou z investic je i získání 100% podílu ve společnosti ACTHERM Distribuce, která zajišťuje distribuci tepla z elektrárny Prunéřov II v Chomutově.

 

Více informací najdete v tiskové zprávě.

Autor: Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ